קורס הכשרה המלמד את טכניקות העבודה בגישת מח אחד הלימודים אורכים כשנתיים וחצי בהם יש התייחסות גם לנושא יחסי מטפל מטופל אתיקה מקצועית התנסות (סטאז') סופרוויז'ן (ראה פרוט בלשונית מח אחד / קורסי גישת מח אחד)
המפגשים שבועיים בני 3 שעות שעון (4 שעות אקדמאיות).

עם התפתחות היומנדים (גזע בני האדם) גדל מח האדם. דבר שהשפיע על התנהגויות שונות. כאשר נוספו תאים בחלק האחורי החל האדם לצרוך טקסים, אנו רואים שבשלב זה האדם מרגיש שייכות לקבוצה וכך לדוגמא, במותו הוא זוכה לקבורה, מנהגי הקבורה משתנים אך הם מעידים שיש התייחסות לפרט בקבוצה. ולא משאירים אותו זרוק בשטח כטרף לבע"ח אחרים. כשנוספו תאים בחלק הקדמי התפתח אזור החשיבה (מותר האדם מן הבהמה) לפיכך איננו מופעלים רק מהתגובה ההישרדותית F/F/F אלא יכולים לבחור ואפילו להמציא.

הגולגולת כמו ה DNA היא ייחודית לאדם ואין שתי גולגולות זהות (אפילו בין תאומים זהים) מאחר והנתונים לגבי מבנה הגולגולת הוא מידע גנטי אנו יכולים להתייחס לזה כאל המבנה המולד של האדם. אם גדלתי בבית שבו קבלו אותי כמו שאני, אני אגדל בחוויה של בטחון עצמי ומימוש, בפועל באופן הסתברותי אנו נולדים להורים ששונים מאיתנו, ואיננו מנותקים מהשפעות חינוכיות, ותרבותיות. לכן ברב המקרים אנו מכחישים חלק מהתכונות שלנו על מנת ל"שרוד" את המשפחות שלנו ולזכות באהבה שלה אנו מייחלים. בעוד שחלק מהתכונות אנו משנים כי אנו חושבים שאם נתנהג אחרת זה ישרת אותנו טוב יותר , שני מרכיבים אלו בונים את ההתנהגות הנרכשת שלנו, חלקה מודעת וחלקה לא מודעת. פה אנו יכולים לתמוך בעצמנו באמצעות עבודה התנהגותית/ אימון, וזה ישרת אותנו לקדום מטרותינו. יש לזכור שמבנה הגולגולת שלנו הוא ברירת המחדל ובכל מצב הישרדותי אנו חוזרים להתנהגות המולדת שלנו.

ההיכרות עם מבנה הגולגולת מאפשרת לי להבין את האדם שמולי ולדעת איך הוא חושב ופועל. זה מאפשר לי לקבל אותו כמו שהוא ולהנחות אותו בצורה האפקטיבית ביותר עבורו.

ההרצאה מחולקת לשלושה חלקים בחלק הראשון פרונטלי קצת אנתרופולוגיה בחלק השני נדגים על מספר התכונות באופן כללי, בחלק השלישי ניתן טיפ אישי לכל אחד לפי מבנה הגולגולת.

הכותבת היא מרצה בשיטת מח אחד, ארכיאולוגית במקצוע עם רקע באנתרופולוגיה פיזית, פסיכולוגיה וקרימינולוגיה

 

אם ברצונך לקבל ניתוח של דפוסי החשיבה וההתנהגות של עצמך ניתן לשלוח תמונה למייל ולקבל הכוונה לגבי נקודות חוזק ותורפה אישיות.

להרשמה או רכישה לאחת הסדנאות השאירו פרטים